KAPADOKYA İZCİLİK ve GENÇLİK KULÜPLERİ FEDERASYONU

Kurucumuz

Ali Osman Karamermer ( 1948 – 2015 )

Kayseri Bünyan İlçesi Elbaşı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Mimarsinan İlk öğretmen okulunda okudu. Kırşehir İlk öğretmen okulundan 1971 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi “eğitim önlisans ” bitirdi. Türkiye ’ nin farklı yerlerinde 26 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra 1996 yılında emekli oldu.

Öğrenci iken ergin izcilik yaptı. 1981 yılından bu yana aktif olarak izci liderliği yapmıştır. Mahalli , bölgesel ,ulusal ve uluslararası birçok izcilik etkinliklerine katıldı.

1997 – 2004 yılları arasında “ Türkiye İzcilik Federasyonu “ nda Kayseri izcilik İl Temsilciliği , Teknik Kurul Üyeliği yapmıştır.

“İzci Dernekleri Federasyonu ” nun (İDEF ) kuruluşunda (2005) kurucu üye ve asbaşkanlık görevlerinde bulundu. Erciyes İzcilik , Gençlik ve Spor kulübü başkanlığı yaptı.

Daha sonra kurulan Kapadokya İzcilik ve Gençlik kulüpleri Federasyonu ’nun kuruluşunda ( 2010 ) öncülük etti. Kısa adı KAPİF olan federasyonun başkanlığını yaptı. 2011 yılında federasyonun Dünya Bağımsız İzciler Federasyonuna ( WFIS ) üyesi olmasını sağlamıştır.

4 tahtalı lider eğitimcisidir.

1974 yılında basılmış Tarihe Selam adlı şiir kitabı bulunmaktadır.

ANASAM ( Anadolu İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği ) üyesidir.

2015 yılında İzci Liderleri İçin Rehber Kitabı basılmıştır.

 

 

 

EnglishGermanItalianTurkish
API >